بازاریابی آنلاینشبکه اجتماعیهمه

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام به صورت جامع و کامل

اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی است که رشد و توسعه چشمگیری در بیزنس‌های مختلف ایجاد کرده است. مهم‌ترین نکته در استفاده از اینستاگرام برای بالا بردن روند توسعه کار تولید محتوای خوب و قوی می‌باشد. برای جذب کاربران بیشتر تولید محتوا علاوه بر آموزنده بودن باید سرگرم کننده نیز باشد. برای گسترش بیشتر بیزینس در اینستاگرام چگونه کاربران بیشتری جذب کنیم؟ تولید محتوا در اینستاگرام به چه صورت انجام پذیر است؟ با ما همراه باشید تا با هم  به بررسی این سوالات بپردازیم.

برای خرید سرور مجازی ابری آراز با ویژگی های منحصر به فرد و آپ تایم بالا به سایت ابر آراز مراجعه نمایید.

چه محتوایی در اینستاگرام تولید کنیم ؟

ما باید چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم ؟ محتوای پیج اینستاگرام می تواند به صورت گذاشتن عکس، ویدیو، صوت و متن مناسب به صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده باشد. این باعث می‌شود که کاربر نه تنها به صفحه شما علاقه‌مند شده بلکه سبب گسترش و رشد بیزینس شما نیز می‌گردد.

تولید محتوای باکیفیت در اینستاگرام

سعی کنید از محتوایی استفاده کنید که با کیفیت و جذاب و سرگرم کننده باشد.

۱. بررسی الگوهای آماده

بدون تردید اولین بخشی که در هر پست، مخاطب با آن روبرو می‌شود و ترغیب کننده او به خواندن ادامه پست یا رد شدن از آن است، تصویرها می‌باشند. ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند بدون داشتن یک کاربر حرفه‌ای نیز پست‌های اینستاگرامی عالی ایجاد کنید؛ مانند طراحی آنلاین برای نقاشی‌ها و عکس‌های جذاب که در اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

داشتن یک بانک عکس با وضوح و کیفیت بالا از محصولات شما که می‌تواند کمک شایانی در تولید محتوا به شما کند. اگر شما بتوانید یک تعامل قوی با کاربران داشته باشید، یک عکس محصول ساده و صاف باعث حیرت و جذب فالوور‌های شما می‌گردد.

تولید محتوای باکیفیت در اینستاگرام

۲. استفاده از عکس‌های با کیفیت بالا درساخت محتوا اینستاگرام

با استفاده از عکس‌های موجود حتی در مواقعی که مجموعه‌ای از عکس‌های مشابه نیز وجود دارد، شما می‌توانید با استفاده از این عکس‌ها یک فیلد متفاوت در حوزه خودتان، به تولید محتوای با کیفیت بپردازید. همچنین می‌توانید با استفاده از سایت‌های مختلف،عکس‌هایی را که توسط برند‌ها و یا دگر همکاران شما استفاده نشده است و مناسب فعالیت شما است به صورت رایگان دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که سایز مناسب عکس در اینستاگرام 1080p* است.

۳. ترکیب فرمت‌های مختلف

یکی از مهترین نکته‌هایی که یک کاربر اینستاگرام باید بداند، در دسترس قراردادن انواع فرمت‌های محتوا برای کاربران خود است. می‌توانید با انتشار ده پست یک آلبوم به وجود آورده و همچنین با انتشار یک فیلم 60 ثانیه‌ای، که یکی از بهترین روش‌ها برای نشان دادن محصول در قالب یک مثال یا صرفاْ جهت یک آموزش کوتاه است، به تولید محتوا بپردازید.

توجه داشته باشید که با عکس‌های زیاد از محصول خود، کاربر را تحت فشار قرار ندهید. همچنین می‌توانید با تنوع بخشیدن به مضامین محتوای عکسی، کاربران خود را تشویق به خواندن ادامه پست کنید. یکی از راه‌های آسان و مناسب برای تعامل با کاربران ایجاد گیف است. اینستاگرام گیف‌ها را به عنوان ویدیو می‌شناسد و کاربران به آن‌ها علاقه فراوانی دارند.

۴. بازسازی محتوا از برندهای موجود

آیا زمان مشخص و مناسبی برای تولید محتوا در اینستاگرام ندارید؟ در واقع ممکن است که همچین زمانی هم برای گذاشتن تولید محتوا نیاز نداشته باشید و می‌توانید با رعایت حقوق قانونی پیج‌ها، از محتوای پیج‌هایی که محصولات یا مخطبان مشابه با پیج شما دارند، استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: با تولید محتوای باکیفیت نه تنها بقای کسب و کار اینترنتی خود را تضمین می‌کنید. بلکه محتوا می تواند باعث شود که ترافیک ورودی سایت خود را افزایش داده و رتبه‌ی گوگل سایت را نیز بهبود ببخشید.برای اینکه  از نحوه تولید محتوا  و تاثیر آن در رونق کسب و کار مطلع شوید .مقاله‌ی تولید محتوا چیست را مطالعه نمایید.

۵.محتوای تولید شده با کیفیت توسط کاربر (UGC)

استفاده از محتوایی که دیگر پیج‌ها تولید کرده‌اند، می‌تواند ایده برای تولید محتوا در اینستاگرام  برای کاربرانی که به تازگی مشغول به کار در اینستاگرام شده‌اند، باشد. اما به چه صورت؟ با درخواست از کاربر فعال تا درباره موضوع خاصی که در حوزه کاری و فعالیت شما است، نظر بدهد و یا سوالی را مطرح کنید تا کاربر فعال به آن پاسخ دهد.

محتوای تولید شده با کیفیت توسط کاربر

به این نوع تولید محتوا، محتوای تولید شده توسط کاربر فعال می‌گویند. همچنین این اصطلاح به طور گسترده‌تر، به هر گونه محتوای ایجاد شده توسط کاربران، برای یک محصول یا خدمت خاص، یا بدون تشویق برند نیز گفته می‌شود. امروزه برند‌های بزرگ و بسیاری از UGC استفاده می‌کنند. حتی اگر شما هم یک برند بزرگ باشید، بعید به نظر می‌رسد که کاربران شما بدون هیچ محرکی، محتوای اینستاگرام را در مورد شما و محصولتان، ایجاد کنند.

برای بالا بردن کاربران می‌توانید با ارایه تخفیف محصولات خود یا دادن هدیه و اساساْ با استفاده از هشتگ خودتان انگیزه کاربر را بالا برده و شروع خوبی برای کار باشد. در نظر داشته باشید که محتوای درخواستی شما از کاربر نباید محدود کننده باشد و باعث اذیت او شود. این محتوا باید تکمیل کننده محتوای شما باشد. همچنین استفاده زیاد از محتوای تولید شده با کیفیت توسط کاربر(UGC)، ممکن است حس سو استفاده از کاربر را به او القا کند و باعث شود که کاربر فعال فکر کند که شما کمتر روی حوزه کاریتان تسلط دارید.

۶. همکاری با برند‌های برتر (اینفلوئنسرها)

برای کنترل بیشتر در حوزه کاری خود و داشتن یک جریان مداوم از محتوای اینستاگرام برای برند خود، باید به فکر کار با تاثیر گذاران (اینفلوینسرها) باشید. یکی از بهترین راه‌های جذب فالور، همکاری با اینفلوينسرهای است که کاربران زیادی آن‌ها را دنبال می‌کنند و به این ترتیب فرصت جذب فالور برای پیج شما نیز به وجود ‌می‌آید.

اگر بیزینس کوچک با بودجه کمی دارید، می‌توانید از میکرو اینفلوینسرها با فالور‌های 10000 تا 50000 ارتباط برقرار کنید. مهم‌ترین نکته برای ارتباط گرفتن با میکرو اینفلوینسر‌ها جذاب بودن محصولات و تشابه بیزنس شما با آن‌ها است که در یک حوزه مشابه فعالیت می‌کنید.

نکات مهم در انتخاب عکس برای اینستاگرام

مهم‌ترین قسمت در تولید محتوا،عکسی است که در آن پست قرار می‌دهیم، پس برای انتخاب یک تصویر خوب باید به چند نکته توجه داشته باشیم:

  • یک نقطه کانونی واضح تعریف  کنید.
  • استفاده از قانون یک و سوم در عکاسی
  • ایجاد تعادل و توجه به تضاد‌ها
  • استفاده از حاشیه سفید در عکس

برای تولید محتوای متنی اینستاگرام این نکات را فراموش نکنید:

  • استفاده از داستان سرایی
  • برای گذاشتن هر پست برنامه‌ریزی کنید
  • توجه به مخاطبین و هدف آن‌ها
  • استفاده از جملات انگیزشی و پرانرژی
  • استفاده از کامنت‌ها و دایرکت‌ها و پاسخگویی به موقع آن‌ها
  • استفاده و مصاحبه با افراد مشهور

حرف آخر در مورد تولید محتوا در اینستاگرام

به یاد داشته باشید که موفقیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام همیشه یکسان نیست. به این نکته توجه کنید که برای موفقیت در اینستاگرام لازم نیست تمام ایده‌های دیده شده یا معرفی شده را به کار بگیرید بلکه باید دید کدام ایده به کسب و کار شما نزدیک‌تر است. یکی از بهترین بستر‌های قوی برای بازاریابی محتوا اینستاگرام است. پس حتما سعی کنید روزانه در این شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشید و با پست‌های جذاب و پر انرژی و هیجان‌انگیز مخاطبان خود را جذب کنید.عکس، فیلم، متن و استوری همگی نوعی محتوا هستند و در آخر یکی از بهترین ایده‌ها داستان‌سرایی در محتوا است.

برای دسترسی به  مطالب آموزشی بیشتر در کانال تلگرامی ابر آراز عضو شوید. امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد.

چرا  سرورهای ابر آراز ؟

سرور ابری ابر آراز پرسرعت ترین سرور ابری با آپتایم 99/99 به شمار می‌رود که با مبلغی مناسب سریع‌ترین و پرقدرت‌ترین سخت‌افزارهای موجود را به شما ارائه می‌دهد و امکان مدیریت مستقیم منابع را برای شما فراهم می‌کند تا تنها به اندازه مصرفتان و به صورت Pay As You Go هزینه پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا