بازاریابی آنلاینتوسعههمه

7 نکته برای تولید محتوای آموزش مجازی و محتوای الکترونیکی

امروزه شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌ی آموزش مجازی با استفاده از تکنولوژی و همچنین تولید محتوای آموزش مجازی هستیم. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به این موضوع مهم پرداخته و شما را با 7 نکته برای تولید محتوای آموزش مجازی و محتوای الکترونیکی آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

برای خرید سرور مجازی ابری آراز با کیفیت و آپ تایم بالا به سایت ابر آراز مراجعه نمایید.

محبوبیت و رشد بخش EdTech طی چند دهه گذشته به طور مداوم در حال افزایش است. این به دلیل تقاضای رو به رشد آن در بخش‌ های شرکتی و دانشگاهی، انقلاب دیجیتال، دسترسی سریع به مطالب و مطالعه از طریق تلفن همراه و رایانه و همچنین ابتکار دولت برای تأمین بودجه برخی از پروژه‌های تحقیق و توسعه مربوط به دانشگاهیان است.

پیشنهاد مطالعه: برای اینکه با ابزارهای تولید محتوا و کارایی آن‌ها بیشتر آشنا شوید، مقاله‌ی با 12 مورد فوق العاده از ابزارهای تولید محتوا آشنا شوید، را در بلاگ ابر آراز مطالعه نمایید.

محتوای الکترونیکی چیست؟

نحوه تولید محتوای آموزش مجازی و الکترونیکی

تخمین زده می‌شود که ممکن است کشور هند در زمینه آموزش الکترونیکی با رشد سالانه حدود 25 درصدی روبرو شود، درآمد آن تا سال 2021 به رقم 1.96 میلیارد دلار برسد.

جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت‌های توسعه‌دهنده آموزش الکترونیکی در هند در حال ایجاد فرصت برای ایجاد آموزش و تولید محتوای الکترونیکی و دوره‌های آموزشی دیجیتال هستند.

7 نکته مهم برای ایجاد محتوای آموزش مجازی 

چند فاکتور مهم وجود دارد که نباید هنگام توسعه و تولید محتوای آموزش مجازی نادیده گرفته شوند، تا بتوانند دامنه وسیع تری در سراسر جهان داشته باشند. یادآوری این عوامل مهم قبل از هرگونه تولید محتوای آموزشی الکترونیکی  لازم و ضروری می‌باشد.

1.استفاده از مراکز آموزشی دارای صلاحیت و تجربه

میلیون‌ها مدرسه و موسسه آموزش عالی در هند وجود دارند. با این حال، برخی از مدارس و موسسات فاقد معلمین بسیار با تجربه هستند که بتوانند با استفاده از انواع روش‌های تدریس و مثال‌های واقعی به دانشجویان آموزش دهند. بنابراین، این مهمترین عاملی است که شرکت‌ها تولید محتوای آموزشی مجازی در هند باید در هنگام توسعه یک دوره آنلاین برای آموزش الکترونیکی مورد توجه قرار دهند.

2.استفاده و ادغام انیمیشن، شبیه سازی، بازی و مسابقه سه بعدی برای درک بیشتر و بهتر

این یک واقعیت است که مردم قبل از خرید اشتراک ماهانه، منابع مختلف آموزش الکترونیکی و تولید محتوای آموزشی و الکترونیکی را با یکدیگر مقایسه می‌کنند. تا زمانی که محتوا جذاب، سرزنده و سرگرم کننده نباشد، ممکن است مطالب دوره نتوانند به صورت یک عامل مفید و موثر در بین افراد عمل کند.

برای جذاب کردن محتوای الکترونیکی pdf، انیمیشن سه بعدی، شبیه سازی‌ها، بازی‌ها و آزمون‌ها را در مطالب آموزش الکترونیکی بگنجانید تا درک دانش آموز را از مفاهیم مختلف غنی سازید.

3.استفاده از یک رابط کاربری آسان، قابل درک و جذاب

داشتن رابط کاربر‌پسند یکی دیگر از فاکتورهای مهمی است که در توسعه و تولید محتوای آموزش مجازی نقش اساسی دارد. یک مزیت بزرگ برای یک پایگاه‌داده یادگیری دیجیتال داشتن رابط کاربری است، که دسترسی به مطالب را ساده و آسان می کند. طبق یک گزارش تحقیقاتی در استنفورد، 46.1٪ از کاربران یک وب‌سایت بر اساس طرح، رنگ بندی و غیره‌به آن اعتماد می‌کنند.

 به عنوان مثال، دوره‌های آموزش الکترونیکی سفارشی باید دارای ویژگی‌هایی مانند جستجوی صوتی، دسترسی آسان، جذابیت‌های بصری، سازگاری بصری، طرح بندی محتوای قابل فهم، رنگ‌های چشمگیر، موضوعات قابل توجه و اندازه قلم مناسب باشند.

4.ایجاد محتوای آموزشی الکترونیکی مرتبط 

دانش آموزان و دانشجویان ترجیح می‌دهند هزینه مطالب آموزش الکترونیکی را که از نظر آن‌ها ساده، مرتبط و آموزنده هستند، بپردازند. بنابراین، توسعه و تولید محتوای آموزش مجازی نباید یکنواخت یا منفعلانه باشد، بلکه دانش آموزان و دانشجویان را ترغیب کند تا فصل‌ها را به طور کامل به پایان برسانند و فرایند یادگیری به طور کامل انجام شود.

ایجاد محتوای آموزشی الکترونیکی مرتبط

5.تنظیم و مرتب کردن ساختار یادگیری خود

محتوای آموزشی الکترونیکی باید به گونه‌ای طراحی شود که به صورت یک سفر باشد و ساختاری را در قالب مسیرهای یادگیری برای دانش آموزان و دانشجویان ارائه دهد. از نظر منطقی، تقسیم دوره اصلی به چندین دوره بسته به زمان یادگیری موجود برای اتمام دوره از اهمیت بالایی برخوردار است.

این مسیر یادگیری ساختار‌یافته و سازمان‌یافته به ذهن دانش آموزان شفافیت می‌دهد که ابتدا کدام دوره را کامل کنند و به تعریف مسیر یادگیری برای کسب مدرک کمک می‌کند. به عنوان مثال، برای یادگیری اکسل به طور کامل، می‌تواند شامل یک دوره ابتدایی در اکسل، و سپس یک دوره پیشرفته و در نهایت، یک برنامه برای صدور مدرک باشد.

6.ایجاد محتوای آموزش الکترونیکی برای افراد کم بینا

طبق گزارش، 253 میلیون نفر در جهان از نقص بینایی رنج می برند. از این 253 میلیون نفر، 36 میلیون نفر نابینا هستند و 217 میلیون نفر اختلال بینایی دارند و در واقع کم بینا هستند، که شدت آن از متوسط ​​تا شدید است.

در هند، تخمین زده می‌شود که 62 میلیون نفر از انواع نقص‌های بینایی رنج می‌برند. بنابراین، یک محتوای آموزش الکترونیکی باید دارای یک رابط کاربری قابل دسترسی و کاربر پسند برای افراد کم بینا باشد، تا امکان استفاده این افراد را  فراهم سازد و روند یادگیری آن ها را آسان و موثر کند.

7.تحلیل و بررسی عملکرد دانش آموز و دانشجو

تجزیه و تحلیل عملکرد دانش‌آموزان و دانشجویان باید به صورت دوره‌ای انجام و ارائه شود. این عملکرد باید براساس پارامترهای مختلفی، مانند اتمام فصل‌ها، توانایی درک مفاهیم با توجه به زمان، کار پروژه و نمرات آزمون‌ها باشد.

دنبال کردن نکات بالا می‌توانند به شما در توسعه و تولید محتوای آموزش مجازی با کیفیت بالا و به طور موثر بسیار کمک کنند.

برای دسترسی به  مطالب آموزشی بیشتر در کانال تلگرامی ابر آراز عضو شوید.

سرورهای ابر آراز چه ویژگی هایی دارند؟

سرور ابری ابر آراز پرسرعت‌ترین سرور ابری با آپتایم 99/9 به شمار می‌رود. همچنین با مبلغی مناسب سرورهایی با سریع‌ترین و پرقدرت‌ترین سخت‌افزارهای موجود را به شما ارائه می‌دهد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا