آموزشیتبلیغات گوگلسئوشبکه اجتماعیهمه

بازاریابی چیست؟ آشنایی با راهکار های افزایش فروش اینترنتی

بازاریابی چیست؟ چگونه فروش خود را افزایش دهیم ؟ چرا مشتریان کمی از ما خرید می‌کنند؟ افزایش فروش و جذب مشتری چگونه حاصل می‌شود و… این سوالات از پرتکرارترین پرسش‌هایی است که افرادی که به دنبال افزایش مشتری مغازه و محل کسب خود هستند با آن مواجه می‌شوند. ما در ادامه با پاسخ به تمامی این سوالات و ارائه‌ی راهکارهایی برای فروش بیشتر به شما کمک می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به افزایش فروش اینترنتی دست یافته و تعداد مشتریان خود را زیاد کنید؛ با ما همراه باشید.

در همین ابتدا لازم می‌دانیم تا نکته‌ای را با هم بررسی نماییم. بازاریابی و جذب مشتری همانطور که در ادامه توضیح می‌دهیم، نیاز به وقت، انرژی و مطالعه‌ی زیادی دارد. پس اگر می‌خواهید در مسیر بازاریابی به بهترین نتیجه برسید، وقت اضافی ندارید تا در مسیر دیگری صرف کنید.

ما در این مرحله به کمک شما می‌آییم تا بتوانید تنها بر روی کسب‌وکار خود تمرکز کنید و آن را توسعه دهید؛ بردن به محیط عملیات، نگهداری و توسعه در محیط عملیات را به ما بسپارید. شعار ما در سرویس DevOps as a Service یا همان SRE Team ابرآراز این است که تنها به توسعه کسب‌و‌کار خود فکر کنید و تمامی نگرانی‌های زیرساختی را به ما واگذار کنید. پیشنهاد می‌کنیم به وب سایت ما سر بزنید و از خدمات Devops ما استفاده کنید.

بازاریابی چیست؟

پیش از آنکه به سراغ موضوع اصلی مقاله برویم و به این سوال پاسخ دهیم که چگونه می‌توان به افزایش فروش اینترنتی و جذب مشتری دست یافت بیایید باهم معنای دقیقی از بازاریابی را مرور کنیم. به بیانی ساده، بازاریابی به کلیه‌ی فعالیت‌هایی گفته می‌شود که مشتری را ترغیب می‌نماید تا فعالیت‌هایی را که برای تجارت شما سودمند هستند را انجام دهد.

بله!‌همانطور که از این تعریف برمی‌آید، تسلط بر بازاریابی و اصول آن، به تجربه‌ی زیادی در زمینه‌ی تنظیم استراتژی ، نویسندگی و تجزیه و تحلیل داده‌ها نیاز دارد. علاوه بر آن، شناخت روش های افزایش فروش اینترنتی تاثیر بسیار زیادی بر جذب مخاطب صحیح دارد. شما باید به درستی بدانید که مشتری شما کیست و چگونه می‌توان توجه او را به منظور افزایش فروش آنلاین جلب کرد.

یکی از جمله پرطرفدارترین روش‌های بازاریابی در دنیای تجارت امروزی، بازاریابی درونگراست که ما در مقاله‌ای دیگر به تفصیل در مورد آن برای شما صحبت کردیم. اگر می‌خواهید در مورد این روش بازاریابی و نحوه‌ی موفقیت در آن بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم فرصت مطالعه‌ی مقاله‌ی بازاریابی درونگرا چیست را از دست ندهید.

بازاریابی چیست

راهکارهای عملی افزایش فروش مغازه

وقت را بیش از این از دست نداده و به سراغ موضوع اصلی مقاله یعنی راهکار های افزایش فروش و جذب مشتری می‌رویم. بیایید با هم بررسی کنیم که چه مواردی به ما در راه رسیدن به افزایش مشتری و فروش کمک می‌کنند.

یکی از عوامل موفقیت شما برای زیاد شدن مشتری مغازه و کسب‌وکارتان، بررسی عوامل موثر در افزایش فروش یا ارائه خدمات است. یکی از این عوامل، زمان درست استفاده از تبلیغات است؛ مسلما بیشترین زمانی را که افراد به گردش در فروشگاه‌های مجازی و ثبت سفارش سپری می‌کنند، در تعطیلات و روزهاییست که وقت خالی بیشتری دارند. این زمان، زمانی طلایی برای جذب مخاطبین هدف و ترغیب آنان به خرید است. پس اگر قصد ندارید وقت را از دست داده و می‌خواهید از کوچکترین فرصتی برای جذب مخاطب استفاده کنید، با ما در ادامه همراه باشید.

بهترین راههای فروش بیشتر برای حفظ شما در مسیر موفقیت

در ادامه برخی از مهم‌ترین روش‌های تبلیغاتی را همراه با جزئیات کافی به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید در میدان رقابت با تجارت‌های مشابه حرفی برای گفتن داشته باشید.

البته پیش از اینکه به تاکتیک‌ها و کمپین‌های خاص اجرایی بپردازیم، قصد داریم تا برخی از دستورالعمل‌های کلی را بررسی کنیم که به شما کمک می‌کند یک گام جلوتر از رقبایتان قرار بگیرید.

1. آماده سازی خود در زمان درست

در حالیکه بهمن، اسفند و فروردین زمان ایده‌آلی برای فروش محصولات و خدمات به مشتریان است، شما باید از مدتی قبل‌تر به فکر راه های افزایش فروش اینترنتی باشید تا بتوانید با ایجاد یک کمپین و روش بازاریابی مناسب، درآمد خود را افزایش دهید. برای موفقیت در این مسیر، باید بتوانید به درستی به این سوالات پاسخ دهید:

میزان موجودی محصول

از اقلام محبوب مشتریان خود آگاهی دارید؟ اقلام جدیدی را اضافه کرده‌اید؟ قصد دارید تا برای بسته بندی هدیه یا فصلی ادامی انجام دهید؟

راه های افزایش فروش فروشگاه ؛ بررسی استراتژی بازاریابی

کدام کانال‌ها در برقراری ارتباط با مخاطب می‌توانند موثرتر باشند؟ چه پیامی با چه ادبیاتی می‌تواند به بهترین ضشکل هدف پیام شما را به مخاطب منتقل نماید؟

استراتژی بازاریابی برای افزایش فروش اینترنتی

روش تبلیغاتی مناسب برای افزایش فروش اینترنتی

چگونه اطلاعات خود را به گوش مخاطب می‌رسانید؟ تبلیغات آنلاین و پست های شبکه اجتماعی ؟ تبلیغات چاپی یا بنرهای تبلیغاتی ؟

پیشنهادات و فروش

قرار است با ارائه‌ی محصولات و خدمات شما چه نیازهایی از مخاطب مرتفع شوند؟

تعیین بودجه برای افزایش فروش اینترنتی

آیا بودجه تبلیغاتی دارید که بتوانید از آن استفاده کنید؟ نیاز است برخی از تاکتیک‌های گذشته را کنار بگذارید؟ برای چه محصولات و خدماتی می‌توانید تخفیف ارائه دهید؟

مشتری و مخاطب هدف

آیا تغییری در مشتریان شما صورت گرفته است؟ نیازها و خواسته‌های آنها تغییر یافته است؟ چگونه می‌توانید به بهترین کیفیت به نیازهای آنان پاسخ دهید؟

2. استفاده از کانال‌های بازاریابی مناسب

یکی از عوامل موثر در افزایش فروش سایت یا ارائه خدمات استفاده‌ی درست از کانال‌های بازاریابی مناسب و کاربردی است. این مرحله از اهمیت و ارزش بسیار بالایی برخوردار است. به طورکلی، انتخاب کانال‌های بازاریابی متناسب با تبلیغ و  کمپین‌ها و استراتژی ها کمک می‌کند تا مطمئن شوید که زمان، پول و انرژی صرف شده، در جای درست سرمایه گذاری شده یا خیر. همچنین به شما کمک می‌کند تا اطمینان یابید که مخاطبان درستی را هدف قرار داده‌اید که هدف پیام‌های شما را درک کرده و در نتیجه موفقیت و فروش یهتری را برای شما حاصل می‌شود.

تعداد زیادی کانال تبلیغاتی وجود دارند که ما تنها به برخی از موارد آن اشاره می‌کنیم؛ فراموش نکنید که کانال‌های بیشتری نیز وجود دارند و اینها تنها گوشه‌ی کوچکی از کانال‌های ارتباطی هستند:

شبکه اجتماعی

پست‌های ارگانیک و تبلیغات پولی در فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین، پینترست، توییتر و…

استفاده از کانال‌های بازاریابی مناسب

موتورهای جستجو

تبلیغات گوگل و دیگر موتورهای جستجو، مقالات سئو شده‌ی وبلاگ و…

بازاریابی ایمیلی

ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی در قالب‌های خبر ویژه برای جلب توجه مشتری و…

بازاریابی آفلاین

تبلیغات روزنامه‌ا و مجلات، آگهی‌های داخل فروشگاه‌های بزرگ، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی و…

این نکته را به خاطر داشته باشید که هر پلتفرم بازاریابی، ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد و قرار نیست که تمامی آنها برای کسب‌وکار شما سودمند باشند. کانال‌هایی که در گذشته از آنها استفاده کردید را بررسی کنید و آنهایی را که بیشترین بازخورد را بریا شما به همراه داشتند مجددا امتحان کنید.

3.  ایجاد Landing page مرتبط برای افزایش فروش اینترنتی

بسیاری از کسب‌وکارها، ‌تاثیر صفحات فرود اختصاصی برای هر محصول را نادیده می‌گیرند. پس استفاده از صفحات فرود متناسب را فراموش نکنید و همین امروز به ساخت آنها اقدام نمایید.

با طراحی صفحه‌ی فرود اختصاصی برای هر محصول یا خدمات، می‌توانید تصویر واضحی از پیشنهادات خود برای مشتریات ترسیم کنید. از آنجایی که این صفحات، جزئیات و راهی برای ارتباط در اختیار مخاطب قرار می‌دهد، مطمئنا افزایش فروش آنلاین با درصد بالایی رخ خواهد داد.

مواردی که به شما کمک می‌کند تا صفحات فرود جذاب‌تری داشته باشید عبارتند از:

 • صفحه باید استراتژی مناسبی از نظر تجربه کاربری داشته باشد.
 • متن زیادی به صفحه اضافه نکنید؛ فقط از جزئیات ضرورری صحبت کنید.
 • از یک call to action مناسب استفاده کنید که به صورت استراتژیک در صفحه قرار داده شده است.
 • نحوه خرید و اعمال تخفیف کاملاً واضح باشد.
 • Mobile friendly؛ اطمینان حاصل کنید که صفحه فرود برای موبایل بهینه شده باشد. اکثر مردم از تلفن‌های هوشمند خود برای خرید آنلاین استفاده می‌کنند، بنابراین این موضوع می‌تواند نقش مهمی در دستیابی به افزایش فروش اینترنتی داشته باشد.

ایجاد Landing page مرتبط برای افزایش فروش اینترنتی

4. زود شروع کنید،‌ دیرتر تمام کنید!

مشتریان عموما از مدت زمان زودتری برای خریدهای مهم خود اقدام می‌کنند؛ مسلما به دنبال تخفیف و پیشنهادات ویژه هم هستند. مثلا تعطیلات نوروز را در نظر بگیرید که مشتری حتما قصد خرید دارد پس عرضه‌ي محصولات جدید و با قیمت مناسب می‌تواند افزایش فروش آنلاین شما را در پیش داشته باشد. چند ماه بعد که تعطیلات به پایان رسیده است، عده‌ی زیادی از افراد به دنبال خریدهای پایان فصل و  تخفیف‌دار هستند. اگر شما همچنان از تبلیغات برای معرفی خود به مشتریان استفاده کرده باشید، مطمئنا یک برد اساسی کرده‌اید.

5.توانایی پاسخ به افزایش تقاضا

پیش از اینکه به راه‌اندازی کمپین خود اقدام کنید،‌ بررسی نهایی داشته باشید که همه‌چیز طبق برنامه پیش می‌رود و شما در مسیر افزایش فروش اینترنتی به مشکل برنمی‌خورید. موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • تمامی محصولات شما به اندازه‌ی کافی وجود دارند و شما با هیچ کمبود محصولی مواجه نخواهید شد. علاوه بر آن، اگر به هردلیلی با کمبود یک محصول مواجه شدید، یک برنامه پشتیبان برای جبران وجود دارد.
 • کارکنان شما برای درخواست‌های بالاتر از حد معمول (بسته بندی، حمل و نقل، پشتیبانی و…) آماده و آموزش دیده‌اند.
 • وب سایت شما می‌تواند افزایش ناگهانی ترافیک را مدیریت کند. ممکن است لازم باشد برای تأیید این موضوع با میزبان وب سایت خود تماس بگیرید.

6. فروش با زمان محدود

افزایش فروش اینترنتی از طریق پاپ آپ، می‌تواند سود کلانی را به فروشگاه شما جاری کند. در این روش، شما می‌توانید برای چند ساعت میزان تخفیفات خود را به شکل چشمگیری افزایش دهید. مثلاً با افزایش 50 درصدی تخفیف فقط برای یک ساعت. نکاتی که در این زمینه به شما کمک می‌کنند، عبارتند از:

 • از پنجره‌های بازشو و تایمرهای شمارش معکوس برای آگاه کردن کاربران در مورد فروش محدود خود استفاده کنید.
 • از کوپن‌های تخفیف مختلف برای هر فروش در بازه‌های زمانی مختلف استفاده کنید.
 • فروش ویژه‌ی خود را در وب سایت و از طریق شبکه اجتماعی و ایمیل تبلیغ کنید.
نکته: این موضوع سبب می‌شود تا علاوه بر جذب مشتریان جدید، مشتریان قدیمی نیز مرتب به وب سایت شما سر بزنند تا هیچ فرصتی را برای خرید تخفیف‌دار از دست ندهند.

فروش با زمان محدود

7. راهنمای خرید هدیه برای افزایش فروش اینترنتی

افراد برای یافتن هدایا برای نزدیکان خود در اینترنت جستجو می‌کنند؛ شما با ایجاد راهنمای خرید هدیه، می‌توانید با کمک به مخاطبان خود مشتریان بیشتری جذب کرده و افزایش فروش آنلاین را حاصل شوید. در ادامه چند نکته کلیدی که به افزایش فروش آنلاین و آنلاین شما کمک می‌کند، اشاره کرده‌ایم:

 • در راهنما به جزئیات زیادی اشاره کنید؛ سن، جنسیت، تیپ شخصیتی، سرگرمی، وضعیت تاهل و… موارد مهم و قابل توجهی هستند.
 • استفاده از ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی را فراموش نکنید؛ بررسی کنید که افراد از چه کلماتب برای جستجوهای خود استفاده می‌کنند.
 • تمامی محصولات یا خدمات را به دقت در لیست قرار دهید؛ درج تمامی جزئیات و استفاده از یک متن شیوا و جذاب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

8. پیشنهادات رایگان

ارائه‌ی محصولاتی به شکل رایگان هرچند ناچیز اهمیت زیادی دارد؛ زیرا مشتریان دوست دارند که چیزهایی را به ورت رایگان دریافت نمایند. عموما پول خرج کردک آن هم در این شرایط اقتصادی با کمی فشار روانی همراه است. شما با ارائه‌ی محصولی رایگان می‌توانید احساس خوبی در مشتری خود ایجاد نمایید.

این موضوع حتی می‌تواند منجر به خرید مجدد مشتری نیز گردد. این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که چیزی که شما به مخاطب ارائه نمی‌دهید را مخاطب از برندی دیگر جست‌وجو می‌کند. پس اجازه ندهید که مشتری را از شما بدزدند.

هدیه رایگان

9. تخفیف هدیه برای افزایش فروش اینترنتی

مشتریان خود را تشویق کنید که محصولات شما را به شخص دیگری هدیه داده و در این صورت از تخفیف بهره‌مند شوند. این روش مطمئنا هم برای خریدار و هم برای دریافت‌کننده‌ی هدیه جذاب خواهد بود و ممکن است آنها را به مشتری وفادار شما تبدیل نماید.

10. استفاده از تکنولوژی‌های جدید مانند واقعیت مجازی

بیماری کرونا تا مدت طولانی دنیا را وادار به حفظ یک فاصله‌ی اجتماعی کرده بود که همچنان نیز ادامه دارد. در این زمان افزایش فروش اینترنتی به شکل بی‌سابقه‌ای اتفاق افتاد. بنابراین اگز تجارتی دارید و به فکر افزایش فروش آنلاین هستید، یکی از راه‌های موفیت در مقایسه با رقبا، استفاده از روش‌های جدید و کمتر استفاده شده است.

یکی از این فناوری‌ها، واقعیت مجازی است که به کاربر امکان می‌دهد تا در محیط امن خانه با تمام ویژگی‌های محصول آشنایی پیدا کرده و آن را بررسی کنند. این فناوری بسیار جدید و مطمئنا پرهزینه است، اما شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که بازخورد مثبت آن می‌تواند هزینه‌ی رفته‌ی شما را با سود بسیار بیشتری بازگرداند.

استفاده از تکنولوژی‌های جدید

11. روشهای فروش بیشتر ؛ اجرای یک کمپین تبلیغاتی گوگل

استفاده از Google ADS می‌تواند به شما کمک کند تا در طول تعطیلات با مشتریان جدید که به احتمال زیاد به خرید اقدام می‌کنند، آشنا شوید. برای دسترسی به بیشترین بازخورد از کمپین گوگل ادز (Google ADS) خود از عبارات و عناوین جذاب استفاده کنید. علاوه بر آن، تلاش کنید تا به سوالاتی که مشتریان ممکن است در صفحه‌ی جستجوی گوگل تایپ کنند، پاسخ دهید.

همچنین مطمئن شوید که شما یا کسی که این کمپین‌ها را مدیریت می‌کند، به درستی می‌دانید که چگونه تبلیغات، بودجه و پیشنهادات تبلیغاتی Google Ads را مدیریت نمایید.

12.راهکارهای افزایش فروش ؛ استفاده از ظرفیت‌های اینستاگرام

اینستاگرام پتانسیل بالایی برای افزایش فروش اینترنتی دارد. کاربران شبکه اجتماعی ساعات بسیار زیادی را در این پلتفرم می‌گذرانند. به‌طوریکه براساس تحقیقات این پلتفرم ده برابر بیشتر از سایر پلتفرم‌های رسانه اجتماعی باعث ایجاد تعامل می‌گردد.

شما با یک استراتژی مناسب در اینستاگرام می‌توانید موفقیت خود در افزایش فروش آنلاین را مشاهده کنید. در ادامه ترفندهای افزایش فروش در اینستاگرام که می‌تواند به موفقیت شما در این مسیر کمک کند، بررسی می‌نماییم؛ با ما همراه باشید.

 • استفاده از یک حساب تجاری؛ حساب‌های تجاری اینستاگرام گزینه‌های زیادی برای تجزیه و تحلیل موارد حائز اهمیت دارد که به شما برای اخذ بهترین تصمیم کمک می‌کنند.
 • استفاده از تاثیر اینفلوئنسرها؛ اسنفلوئنسرهایی را انتخاب کنید که مخاطبانی شبیه به مخاطبان هدف شما دارند. تاثیر این افراد به شما کمک می‌کند تا بیشتر مورد توجه مخاطب قرار بگیرید. (اگر مي‌خواهید از اینفلوئنسر مارکتینگ برای افزایش فروش آنلاین خود استفاده کنید اما با اصول و قواعد آن آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی اینفلوئنسر مارکتینگ چیست را مطالعه نمایید.)
 • نظرات مشتریان و رضایت آنان را به اشتراک بگذارید؛ پیشنهاد می‌کنیم حتی از یک هایلایت برای این کار استفاده کنید. بهتر است این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که اعتماد سازی نقش مهمی در ترغیب مخاطب به خرید دارد.
 • استفاده از هشتگ‌ها؛ از هشتگ برای افزایش دسترسی مخاطب، ایجاد تعامل و… استفاده کنید. حتی شما می‌توانید از هشتگ‌های مخصوص به خود استفاده کنید.

راهکارهای افزایش فروش ؛ استفاده از ظرفیت‌های اینستاگرام

13.تکنیک های افزایش فروش ؛ سئو

حتی استفاده از ابتدایی‌ترین قواعد سئو نیز ترافیک رایگان و هدفمند را برای شما به ارمغان می‌آورد. منظور از مخاطب هدفمند، بازدیدکنندگانی هستند که با احمال بسیار بالایی محصولات شما را خریداری می‌کنند. انجام فعالیت‌های سئو کار آسانی نیست و به زمان و تجربه‌ی زیادی نیاز دارد. اگر قصد دارید تا درمورد سئو بیشتر بدانید و از این روش برای افزایش فروش اینترنتی و آنلاین خود استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم به مقاله‌ی سئو پیشرفته برای افزایش ترافیک وب‌سایت سری بزنید.

رسیدن به موفقیت با استفاده از سئو  به زمان قابل توجهی نیاز دارد؛ بنابریان پیشنهاد می‌کنیم هرچه سریع‌تر به سئو کردن مقالات خود اقدام کنید. البته دچار اشتباه نشوید! درست است که سئو شما را با قدم‌های آهسته‌تری به سمت موفقیت هدایت می‌کند، اما در نهایت شما مطمئن خواهید بود که به موفقیت دست خواهید یافت.

14. استفاده از ایمیل مارکتینگ برای افزایش فروش اینترنتی

اگر به یک لیست از کسانیکه احتمال می‌دهید از شما خرید می‌کنند، دسترسی دارید، بخش زیادی از مسیر را طی کرده‌اید. شما با استفاده از ایمیل به این افراد اطلاع دهید که محصولی باکیفیت برای ارائه به آنها دارید. پس از آن، با استفاده از سئو تلاش کنید خود را در نتایج جستجوی سئو ارتقا دهید. نکته‌ای که لازم است در این نقطه به آن آگاه باشید این است که محتوای شما باید به اندازه‌ای جذاب باشد که بتواند مخاطب را ترغیب کند تا بر روی لینک شما کلیک کند.

نتیجه گیری

افزایش فروش به خصوص در فصل تعطیلات کار دشواری است و رقبای زیادی برای جلب توجه مخاطب در این زمان تلاش می‌کنند. به همین دلیل، تمام قدم‌های شما باید فکر شده باشند و از قبل آنها را بررسی کرده باشید. مطمئن شوید که همه چیز را از سرمایه، هزینه، فروش، سود، نرخ بازگشت و دیگر موارد اینچنینی را بررسی کرده‌اید. بررسی این موارد به شما کمک می‌کند تا در زمان مناسب، بهترین گام‌ها را برداشته و به موفقیت بیشتری دست یابید.

امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم به طور کامل راهکار های افزایش فروش اینترنتی را توضیح داده باشیم . اما اگر در این خصوص به مشکلی برخوردید، سوالات خود را با ما در قسمت کامنت به اشتراک بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهیم. علاوه بر آن ما در پیج اینستاگرامی خود، پیرامون جدیدترین و تازه‌ترین اخبار حوزه‌ی تکنولوژی و فناوری صحبت خواهیم کرد. ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا