مدیریت دیسک های ذخیره سازی

امنیت بالا

امکان انتخاب دیسک های ذخیره سازی SSD، HDD یا هر دو برای یک سرور مجازی ابری

مقرون به صرفه

افزایش و کاهش حجم دیسک ذخیره سازی در لحظه

همیشه در دسترس

جداسازی یا اتصال دیسک های ذخیره سازی به تعداد نامحدود و در لحظه

راهکار ها و تکنولوژی های ذخیره سازی ابر آراز

Ceph

Ceph یک پلت فرم ذخیره سازی داده ها بر روی کلاسترهای کامپیوتر و رابط بین بلاک های ذخیره سازی و اشیا و منابع در سطح فایل است برخلاف Ceph، ذخیره سازی Raid بدون توجه به نوع داده، عملیات ذخیره سازی را انجام می دهد. Ceph در اطلاعات را تکرار کرده و به صورت هوشمند در کلاستر کامپیوتری توزیع می کند، به طوری که هیچ داده ای در صورت از مدار خارج شدن سخت افزار، از دست نرود و همیشه قابل دسترس باشد.

ceph
Swift

Swift

پروژه ذخیره ساز اشیائی اوپن استک که به نام سوئیفت شناخته می شود، یک نرم افزار ذخیره ساز ابری ارائه می دهد که می توان به وسیله یک API ساده، مقدار زیادی فایل را ذخیره و بازیابی کرد. سوئیفت قابلیت مقیاس پذیری و همیشه در دسترس بودن دارد و برای ذخیره سازی داده های غیر ساختار یافته که بدون هیچ حد و مرزی قابلیت رشد دارند، بسیار ایده آل است.

Gluster

گلاستر یک فایل سیستم شبکه ای مقیاس پذیر است، از سخت افزار های معمولی استفاده می کند و به کمک آن می توان یک راهکار ذخیره سازی بزرگ و توزیع شده برای استریم فایل های چند رسانه ای، تحلیل داده و دیگر کارهای وابسته به داده و پهنای باند ارائه داد

GlusterFS
EMC

EMC

ذخیره ساز ای ام سی، یک سرویس ذخیره سازی قدرتمند، منعطف، مقیاس پذیر و امن است که به سرعت بسیار بالا در نوشتن و خواندن، فضای ذخیره سازی حجیم و عملکرد عالی شهرت دارد. ذخیره ساز بر پایه فلش آن بسیار مناسب برای کارهای با میزان ورودی و خروجی بالاست.

NVME

NVME non-volatile memory express یک رابط کنترل کننده هاست و پروتکل ذخیره سازی است که سرعت انتقال داده ها بین سیستم ها و SSDها را بر بستر باس PCI کامپیوتر ممکن می کند.

NVME
EMC

SAN Storage

SAN مخفف کلمات Storage Area Network به معنی شبکه ذخیره‌سازی اطلاعات، یک نوع شبکه است که بیشتر برای ساخت یک بستر مناسب برای انتقال داده‌ها و اطلاعات حجیم بین سرویس دهنده‌ها و سرویس گیرنده‌ها برپا می‌گردد.