پشتیبانی حرفه ای
فقط در ابر آراز

ما در ابر آراز همراه شما هستیم تا دغدغه زیر ساختی نداشته باشید پشتیبانی سال 1400 رایگان است

پشتیبانی حرفه ای آراز

مقایسه کنید و لذت ببرید

تعامل مناسب با مشتریان و جلب رضایت آن‌ها دغدغه‌ی هر سازمانی است. مدل‌های ارتباط با مشتریان، در سال‌های اخیر، تحت تاثیر توسعه‌ی روزافزون فناوری‌های اطلاعات؛ تغییرات بنیادینی داشته است. این موضوع در بخش خدمات پس از فروش و پشتیبانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کانال‌های ارائه خدمات به مشتریان که در گذشته محدود به ارتباطات حضوری و تلفن بودند، امروزه بیش‌تر به شکل آنلاین در بستر اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و موبایل انجام می‌شود.

 

روند پشتیبانی که امروز در ابر آراز ارائه می گردد، بسیار نوین می باشد.

اول اینکه تماس با همه مشتریانی که بار اول از ما خرید کرده اند، صورت می گیرد و نسبت به سرویس مورد نظرشان راهنمایی و پشتیبانی اولیه برای مراحل انجام سرویس صورت می گیرد.

بنابراین تلفن خود را پاسخگو باشید.

دوم اینکه بعد از یکماه مجدد از شما در مورد سرویس و رضایتمندی نظر سنجی تلفنی می گردد. بیشتر مواقع مشاوره در زمینه بهتر شدن نیز صورت می گیرد.

جالب است بدانید کسانی که از ما سرویس تهیه می کنند تا زمانی که نیازمند سرویس هستند تمایل به نغییر سرویس از آراز به دیگر رقبا نداشته اند.

سوم کلیه تیکت ها کمتر از 3 دقیقه پاسخگویی می شود اما ما برای اینکه شرمنده نشویم در پشتیبانی ذکر کردیم کمتر از 30 دقیقه پاسخگوییم.

چهارم با اینکه ما سرویس زیر ساخت ارائه می دهیم اما نسبت به کسانی که در مورد راه اندازی یا نصب مشکل دارند، به صورت رایگان مشاوره می دهیم و در کنارتان هستیم تا سرویس شما کامل بالا بیاید.

پنجم ما در ابر آراز به دلیل ارائه زیر ساخت به سازمان های بزرگ نیروهای دواپس خوبی داریم که در این راستا اقدام به خدمات دواپس به مشتریان خود نمودیم.

لطفا در صورت نیاز به مهندس دواپس با ما تماس بگیرید.

ضمنا تا زمانی که بتوانیم به صورت رایگان تمامی خدمات پشتیبانی ارائه می گردد.

اما برای اینکه از خدمات پشتیبانی مطلع باشید جدول زیر را مطالعه نمایید.

 پشتیبانی پایهپشتیبانی پلاسپشتیبانی حرفه ایپشتیبانی طلایی
راهنماها و مستندات آموزشی
تیکتینگپاسخ‌گویی به تیکت حداکثر تا 30 دقیقهپاسخ‌گویی به تیکت حداکثر تا 15 دقیقهپاسخ‌گویی به تیکت حداکثر تا 10 دقیقهپاسخ‌گویی به تیکت حداکثر تا 3 دقیقه
تماس با پشتیبانیتماس تلفنی در ساعات اداری (۹ صبح تا ۱۷ عصر)تماس تلفنی در ساعات اداری (۹ صبح تا ۱۷ عصر)امکان تماس ۲۴ ساعتهامکان تماس ۲۴ ساعته
خدمات پیامکی اتومات
پشتیبانی در پیام‌رسان×
قرارداد سطح کیفیت خدمات××تا ٪۹۹.۹
مشاوره در طراحی زیرساخت و کارگاه آموزشی××
پشتیبانی اختصاصی××
هزینه ماهانهرایگان25000 تومان100000 تومانتماس بگیرید
     
5/5 (1 Review)