ابرآراز | ArazCloud

خدمات دواپس ابرآراز

فرآیند توسعه خود را با راهکارهای DevOps ما ساده کنید


چرخه عمر توسعه نرم افزار خود را با تیم متخصص DevOps ما تسریع کنید. راه‌حل‌های DevOps ما از  استقرار پیوسته (CI/CD) گرفته تا اتوماسیون زیرساخت‌ها، به شما کمک می‌کنند نرم‌افزار با کیفیت بالا را سریع‌تر و کارآمدتر ارائه دهید.

رایانش ابری

اینجاییم تا یک تجربه شگفت انگیز ابری برایتان ایجاد کنیم

یکپارچه سازی مداوم/ استقرار مستمر (CI/CD)

جریان تحویل نرم افزار خود را برای انتشار سریعتر و قابل اطمینان تر به صورت خودکار انجام دهید.

زیرساخت به عنوان کد (IaC)

تهیه و مدیریت زیرساخت با استفاده از کد برای بهبود مقیاس پذیری و کارایی.

هماهنگ سازی کانتینر

با استفاده از Kubernetes یا Docker Swarm برنامه های کانتینری را به راحتی اجرا و مدیریت کنید.

کاربردهای خدمات دواپس

تیم های توسعه چابک

Agile Development Teams

شرکت‌های توسعه نرم افزار

Software Development Companies

ابر آراز مورد اعتماد سازمان‌های بزرگ و کسب و کارهای پربازدید بوده است.

دواپس چیست؟

دواپس یا Dev+Ops همانطور که از نام آن مشخص است از دو بخش Dev مخفف  Development به‌معنای توسعه نر‌م‌افزار وOps مخفف OperationS به‌معنای عملیات فناوری اطلاعات تشکیل شده است. دواپس و خدمات پشتیبانی شبکه و سرور بیش از هر چیزی بر ارتباط و همکاری هرچه بیشتر تیم‌های توسعه نرم‌افزار با تیم‌های اجرایی تمرکز و تأکید دارد.

خدمات دواپس و مدیریت سرور

امروزه با گسترش تکنولوژی و بزرگ‌تر شدن بازار کسب‌و‌کار‌ها، مدیران نیز برای افزایش بازار خود به کسب‌و‌کار‌های اینترنتی روی آورده‌اند. در این تغییر، به واسطه گسترده بودن علوم کامپیوتری، افراد زیادی در صنعت کامپیوتر برای رفع دغدغه ایجاد محیط امن جهت گسترش کسب‌و‌کار‌ها سعی و تلاش کردند.

ابرآراز مفتخر است تا با ارائه سرویس DevOps as a Service و خدمات پشتیبانی شبکه و سرور اقدام بسیار بزرگی در زمینه تامین این نیاز انجام دهد. در این محصول به منظور پشتیبانی سرور شما، قسمتی از تیم ابری ابرآراز به عنوان یک تیم کامل SRE به تیم توسعه‌دهنده کسب‌و‌کار اضافه شده تا اقدامات لازم جهت توسعه پایدار و گسترده کسب‌و‌کار‌ها را فراهم آورد

مراحل شروع همکاری جهت ارائه‌ی خدمات پشتیبانی سرور و شبکه ​

به طور کلی، با توجه به مطالعات انجام شده، برای ارتباط گیری و شروع کار با شرکت خدمت گیرنده مراحل زیر طی خواهد شد تا نهایت توسعه و همگام بودن اتفاق بیفتد.

جلسه اول – آشنایی اولیه و ساخت راه ابری

در این جلسه تیم ابری ابرآراز و کسب‌و‌کار سرویس گیرنده، با افراد فنی و سایر مسئولین در یک جلسه قرار گرفته تا ابتدا خواسته‌های سرویس‌گیرنده کاملا توضیح داده شود، سپس بعد از درک کامل موضوع، تیم ابری بعد از ارائه رزومه خود پیشنهادات اولیه خود را ارائه کند.

جلسه دوم – ارائه راه ابری همگام با توسعه

این جلسه با فاصله کمی از قدم قبل انجام شده و مسیر ابری پیشنهادی تیم ابری که زین پس همان SRE Team شرکت توسعه دهنده می‌باشد، به توسعه‌دهندگان توضیح داده می‌شود و در ادامه با توجه به مراودات و صحبت‌های انجام شده، این مسیر ابری و سرور مجازی مدیریت شده در دست احداث قرار خواهد گرفت تا مدیریت سرور به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. 

توسعه اولیه جهت خدمات پشتیبانی شبکه و سرور

در این قسمت، پی‌ریزی اولیه و شکل کامل اولیه مسیر ابری در حال احداث توسط تیم ابرآراز به صورت دمو یا نمونه اولیه در اختیار شرکت توسعه دهنده قرار خواهد گرفت؛ بعد از بررسی به مرحله بعد وارد شویم.

کوچ و تست اولیه

در این قسمت پروژه از تیم توسعه‌دهنده کسب‌و‌کار دریافت شده و در ادامه وارد مرحله دیپلوی یا استقرار می‌شویم. در این مرحله پروژه کسب‌و‌کار خدمت گیرنده کاملا در ابر در دسترس قرار خواهد گرفت و آماده تست‌های مختلف می‌باشد.

انتقال کامل

در این مرحله بعد از تست و تغییرات اولیه که با توجه به مراودات بین دو طرف انجام شده است؛ پلتفرم‌های Gitlab و مانیتورینگ به مرحله کاملا قابل استفاده و استناد رسیده و برای شما در دسترس قرار خواهد گرفت.

بعد از این مرحله، کسب‌و‌کار شما می‌تواند کاملا به ابرآراز متنقل شده تا با بهره‌گیری از خدمات پشتیبانی شبکه و سرور تجربه بهترین سرویس ممکن، نصیب مشتریان شما گردد.

پشتیبانی و توسعه

بعد از استقرار و ساخت راه ابری، نوبت به نگهداری این راه می‌رسد که به صورت ماهانه و در تمام ساعات شبانه‌روز تیم ابری در اختیار شما خواهد بود تا در صورت وجود مشکل برای ابر شما و در زمان مدیریت سرور ، به شما کمک کند و در توسعه‌های جدید به شما یاری دهد.