سرور مجازی

خرید vps | خرید سرور مجازی

قیمت گذاری ابر آراز به صورت Pay As You Use

سرور ابری لینوکس

پهنای باند 10 گیگابیت
منابع اختصاصی
فایروال ابری رایگان
آپ تایم 99.998
ترافیک ماهیانه نامحدود
DNS ابری رایگان
سرویس مدیریت رایگان
مانیتورینگ
منابع نامحدود
بک آپ رایگان
پرداخت بر اساس میزان کارکرد
دیسک ذخیره سازی نامحدود

سفارش

Pay Per Use

سرور ابری ویندوز

پهنای باند 10 گیگابیت
منابع اختصاصی
فایروال ابری رایگان
آپ تایم 99.998
ترافیک ماهیانه نامحدود
DNS ابری رایگان
سرویس مدیریت رایگان
مانیتورینگ
منابع نامحدود
بک آپ رایگان
پرداخت بر اساس میزان کارکرد
دیسک ذخیره سازی نامحدود

سفارش

Pay As You Use

سرور ابری هاستینگ

پهنای باند 10 گیگابیت
منابع اختصاصی
فایروال ابری رایگان
آپ تایم 99.998
ترافیک ماهیانه نامحدود
DNS ابری رایگان
سرویس مدیریت رایگان
مانیتورینگ
منابع نامحدود
بک آپ رایگان
پرداخت بر اساس میزان کارکرد
دیسک ذخیره سازی نامحدود

سفارش

Pay As You Use

سرور ابری سفارشی

پهنای باند 10 گیگابیت
منابع اختصاصی
فایروال ابری رایگان
آپ تایم 99.998
ترافیک ماهیانه نامحدود
DNS ابری رایگان
سرویس مدیریت رایگان
مانیتورینگ
منابع نامحدود
بک آپ رایگان
پرداخت بر اساس میزان کارکرد
دیسک ذخیره سازی نامحدود

سفارشمزایای سرور مجازی ابری آراز


دسترسی کامل به کنسول سرور مجازی ابری

Backup & Restore

pause & Unpause ماشین مجازی

Stop & Start ماشین مجازی

Hard Reboot

Soft Reboot

گرفتن و برگرداندن Snapshot

افزودن Volume

تغییر کانفیگ به صورت Live

تغییر پسوورد به صورت Live

مشاهده لاگ های سرور

مشاهده لاگ های اقدامات

Scale Up & Scale Down به صورت اتوماتیک بر اساس نیاز شما

  • در صورتی که Ram بیشتر از 80% پر شد ، Scale Up کند.
  • در صورتی که Cpu از 90% بیشتر شد، Scale Up کند.
  • در صورتی که Cpu از 5% کمتر شد Scale Down کند.

قابلیت تغییر کانفیگ در داشبورد ابر آراز به صورت Live

کانفیگ به صورت Live

پرداخت هزینه بر اساس میزان کارکرد منابع (pay as you go)

pay-as-you-use

تنها برای سرور های ابری روشن خود هزینه پرداخت می کنید.

کانفیگ به صورت Live

مدیریت کامل ماشین مجازی ابری از طریق داشبورد با سرویس سرو ابر آراز
تعریف معرفی سرور مجازی

سرور مجازی یا همان Virtual Private Server به طور اختصاری (VPS)، قسمتی از منابع یک سرور اختصاصی است که بر روی آن به صورت مجازی، سیستم عامل و برنامه های خود را اجرا می کنید. تمام منابع سرور مجازی به صورت اختصاصی و رزرو شده در اختیار کاربر قرار می گیرد. این نوع سرور منابع سخت افزاری و نرم افزاری را به همراه دیگرسیستم عامل ها (os ها)در مقایسه با سرور های اختصاصی، به اشتراک میگذارد و شامل رایانه وبرنامه های سروری متنوعی میباشد که در مکان دیگری غیر از مکان شما(توسط شخص دیگری) غیر از شماو توسط صاحبان وب سایت های مختلف به منظور استفاده و مدیریت هرکدام ازآنهااشتراک گذاری میشود، گویی کنترل کامل سرور را از قبل داشته اند.

ceph
Swift

مزیت و برتری سرور های مجازی

چرا می گوییم سرور های مجازی بهتر هستند؟ اگر شما قصد راه اندازی وب سایت خود را دارید، مهم ترین مرحله خرید هاست است اما ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام یک از انواع خدمات از هر لحاظ قیمت، کیفیت، سرعت و... برای سایت شما مناسب ترین گزینه است. تجربه نشان داده است که معمولا افراد ابتدا به دلیل ارزان وساده بودن، هاست اشتراکی تهیه و پس از گذشت مدتی با رشد و افزایش بازدید های سایت به فکر افزایش منابع سایت خود می افتند که در این صورت استفاده از سرور های مجازی (VPS) بهترین گزینه می باشد. همچنین سرور های مجازی به نسبت خدماتی که ارائه می دهند، هزینه پایین تری دارند. برخی از ارائه دهنده های خدمات اینترنتی (ISB)یک سرور مجازی را بجای هاستینگ مجازی یا افزون بر آن عرضه میکنند. استفاده از سرور های مجازی توسط یک شرکت یا فردی خاص با از طریق یک وب سایت نه تنها این امکان را به شما میدهد که نام دامنه و مخصوص به خود را داشته باشید، بلکه میتوانید فهرست فایل های خود را نیز مدیریت کنید، حساب کاربری ایمیل ایجاد کنید، به راحتی به ارائه ی مطلب بپردازید، نام دامنه های متنوعی را که قابلیت تجزیه به نام دامنه های اصلی، بدون دخالت ISP دارند به آن اختصاص دهید. همچنین نوشته ها و تحلیل داده های آماری خود را مدیریت کرده و رمز عبورتان را برقرار نگه دارید. همچنین هر سرور مجازی به صورت مجزا به فعالیت خود ادامه می دهد و کارکرد هر سرور به سرور مجازی دیگر ارتباطی ندارد و می تواند از سیستم عامل های مختلف و کانفیگ های متفاوت برای هر کدام از آنها استفاده کرد. هرچند که کاربر سرور مجازی مجبور به کنترل جنبه های سخت افزاری راه اندازی سرور نیست و همچنین قادراست هزینه های گزاف اتصال به خط را به طور مقرون به صرفه ای نسبت به اینترنت به اشتراک بگذارد. کاربرد اینگونه سرور ها در محیط میزبانی وب (Web hosting) بسیار رایج است. ✔ منابع مستقل ✔ امنیت بالاتر ✔ اختصاصی بودن مدیریت سیستم عامل و نصب نرم افزار ✔ قابلیت خاموش، روشن و ریبوت (reboot) نمودن سرور در هر زمان

تفاوت و انواع کارکرد های سرور های مجازی

شما در یک دقیقه چند نوع سرور را میتوانید نام ببرید؟ جواب من این است : سرور ابری، سرور مجازی، سرور اختصاصی، سرور بیر متالشما در یک دقیقه چند نوع سرور را میتوانید نام ببرید؟ جواب من این است : سرور ابری، سرور مجازی، سرور اختصاصی، سرور بیر متال (Bare metal) ، سرور ابری بیر متال(Bare Metal)، سرور مجازی خصوصی (اختصاصی)، سرور مرکب، سرویس زیرساخت، سرویس متال(Metal). این لیست میتواند برای کسانی که کارمند حرفه ای هاستینگ سرور نیستند کمی گیج کننده باشد، اما چیزی که برای همه عیان می باشداین است که همه ی این ها برای تسهیل ارائه ی محصول و کار شما حرفی برای گفتن دارند. در زیر چند نمونه از انواع مهم و پرکاربرد سرور های مجازی را برای شما نام برده و تعریف کرده ایم: سرور ابری (Cloud Server) بهینه ترین و بهترین حالت برای استفاده از تعداد سرور های زیاد، اتصال آنها به یکدیگر و ایجاد کلاستر ابری است. به طور اتوماتیک دسترسی به سرور میسر شده واین قابلیت را دارد که ماشین روی سرور دیگری بالا بیاد. همچنین مقیاس پذیری بیشتر،جلوگیری از ترافیک سنگین حاصل ازدحام کاربران، دسترسی دائمی و قیمت مناسب تر نسبت به سرور های اختصاصی از دیگر مزایا و ویژگی های این سرور هستند. سرور مجازی لینوکس (Linux) این نوع سرور از یکی از انواع سیستم عامل های لینوکس ساخته شده و نام دیگر آن توزیع لینوکس می باشد. سرور های مجازی CentOS یا سرور مجازی Ubuntu از این نوع هستند. سرور مجازی ویندوز (windows) سرور مجازی که یکی از انواع نسخه های ویندوز بر روی آن نصب شده است. سرور مجازی میکروتیک (Mikro Tik) میکروتیک یک مسیریاب یا Router می باشد و دارای یک سیستم عامل بسیار کوچک و کم حجم است.

GlusterFS
EMC
تهیه سرور مجازی مناسب

اگر قصد تهیه سرور مجازی مناسب سایت خود را دارید، ابتدا می بایست سایت ارائه دهنده مناسبی پیدا کنید. با یک سرچ در اینترنت میتوانید به لیست سایت های ارائه دهنده سرور های مجازی دسترسی پیدا کنید. ولی لازم به ذکر است که لزوما همه سایت ها قابلیت اینکه انتخاب مناسبی برای سایت شما باشند را ندارند. برای تشخیص این امر ملاک هایی تعریف شده که وجه ممیز ارائه دهنده ها از هم می باشند. از شاخصه های یک ارائه دهنده ی خوب می توان به کیفیت سخت افزار های مورد استفاده، پهنای باند، فروش محدود منابع، پشتیبانی ۲۴ ساعته و پیگیرانه، قیمت مناسب و ارزان، قابلیت مقیاس پذیری، ارائه ی خدمات، تست و مشاوره قبل از خرید، قابلیت راه اندازی مجدد نرم و سخت، تحویل آنی، همیشه دردسترس بودن و...اشاره کرد.

نصب و راه اندازی

ساخت، نصب و راه اندازی سرور های مجازی بسیار ساده می باشد که این خود یکی از دلایل رایج شدن استفاده از آنهاست. مرحله اول برای راه اندازی، پیکربندی آن سرور است. البته لازم به ذکر است که سرور های ابری نیازی به پیکربندی نداشته و به طور خودکار اینگونه هستند. برای نصب و راه اندازی سرور مورد نظر خود، به سایت ارائه دهنده ای که انتخاب کرده اید مراجعه کرده و طی فرآیندی، فایل ها را از هاست به سرور منتقل کنید. برای آشنایی بیشتر با فرایند نصب، راه اندازی و استفاده، مطالعه این مقاله می تواند برای شما سودمند باشد: "چگونگی نصب، راه اندازی و استفاده از سرور مجازی" نکاتی که لازم است قبل از نصب و راه اندازی به آنها توجه کنید: ✔ درنظر گرفتن حجم هاست فیزیکی تان برای دانستن اینکه تا چه ظرفیتی قادر به ساخت سرور مجازی هستید، زیرا ماشین مجازی به RAM و CPUنیاز دارد. ✔ در نظر گرفتن فضای ذخیره سازی. اطمینان پیدا کنید که به اندازه ی کافی برای نگه داری این محل های ذخیره سازی، دیسک دارید. که زیرا برای ایمج (image) های سرور به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. در این مورد درایو SATA و SAS بهترین انتخاب هستند.

NVME

تعریف سرور مجازی ویندوز

سرور ابری ویندوز یکی از انواع پرکاربرد سرور ابری می باشد که یکی از انواع نسخه های ویندوز بر روی آن نصب شده است. سیستم عامل مایکروسافت ویندوز سرور مجموعه ای از سیستم عامل های سرور نوع اینترپرایز (Enterprise)که برای به ارائه و اشتراک گذاری خدمات به چند کاربر و کنترل ذخیره‌سازی داده‌ها، برنامه‌های کاربردی و شبکه‌های مشترک طراحی شده است. این نوع سرور از ترافیک سنگین حاصل از ازدحام کاربران جلوگیری کرده و مورد نیاز سایت های پر ترافیک و پر بازدید می باشد. همچنین قابلیت دسترسی به منابع سخت افزاری نامحدود بوده و می توان تمام برنامه های مربوط به ویندوز را نصب کرده و از سرعت، ثبات و امنیت بالا برخوردار شد. علاوه بر این ها می توان به میزکار (Remote Desktop) دسترسی پیدا کرد و وارد محیط گرافیکی ویندوز شد و سرور مجازی ویندوز را هم بر روی سخت افزار مرکز داده یک سازمان و هم در یک پلت فرم ابری مانند Azure پیاده سازی کرد. بانک اطلاعاتی مورد استفاده ویندوز msslql و برای برنامه نویسی وب سایت هایی مانند ASP و NET مناسب می باشد.

ceph

تعریف سرور مجازی لینوکس

سرور مجازی لینوکس از یکی از انواع سیستم عامل های لینوکس ساخته شده و نام دیگر آن توزیع لینوکس می باشد. سرور های مجازی CentOS وUbuntu از این نوع هستند. امروزه در سراسر جهان اکثر سایت ها برای میزبانی سایت های خود از این نوع سرور استفاده می کنند. این نوع سرور برای تقریبا هرنوع سایتی، حتی سایت های شخصی با موضوعات و اهداف متفاوت ویا سایت های رسمی شرکت ها و... و همچنین بهبود و توسعه ،افزایش بازدید و ترافیک انواع سایت ها قابل استفاده می باشد. هنگام تهیه سرور مجازی لینوکس توجه داشته باشید شرکت ارائه دهنده به شما امکان دسترسی کامل و سطح روت به سرور را برای شما فراهم کند، چراکه در غیر این صورت با محدودیت هایی مواجه خواهید شد و قادر به ایجاد تغییرات مورد نظرتان نخواهید بود. در حال حاضر ما این دسترسی را به صورت کامل و اتوماتیک در اختیار کاربر می گذاریم.

ceph
Swift

مزایای سرور مجازی لینوکس

سرور مجازی لینوکس ویژگی و مزایای بسیاری دارد که از میان آنها می توان به موار زیر اشاره کرد: ✔ انعطاف پذیری که می توان گفت مهم ترین و کاربردی ترین شاخصه ی سرور لینوکس می باشد ✔ سهولت استفاده ✔ امنیت بالا ✔ قیمت مناسب و هزینه پایین ✔ دارا بودن محیط مجزا برای نصب و استفاده از سیستم عامل موردنظرتان ✔ قابلیت ایجاد تغییرات مورد نظرتان به منظور بهبود عملکرد و جذب بازدیدکنندگان ✔ قابلیت حذف و اضافه نرم افزار ها و برنامه های کاربردی اگر به دنبال افزایش کارکرد سایت خود هستید و در عین حال از بابت هزینه ی این امر نگرانی دارید، تهیه و استفاده از سرور مجازی لینوکس مورد بسیار مناسبی برای انتخاب شما می باشد.

رابطه vps با سرور مجازی لینوکس

سرور مجازی یا همان Virtual Private Server به طور اختصاری (VPS)، قسمتی از منابع یک سرور اختصاصی است که بر روی آن به صورت مجازی، سیستم عامل و برنامه های خود را اجرا می کنید. تمام منابع سرور مجازی به صورت اختصاصی و رزرو شده در اختیار کاربر قرار می گیرد. و وقتی می گوییم سرور ابری، منظورمان زیر ساخت فیزیکی یا مجازی قدرتمندی است که بر پایه رایانش ابری، فرایند ذخیره سازی اپلیکیشن ها و اطلاعات را انجام می دهد و بخشی اشتراکی از سرور می یاشد که برای استفاده مشتریان در فضای مجازی اختصاص داده می شود؛کنترل آن نیز توسط ارائه دهنده سرویس یا شخص دیگری انجام می پذیرد. در این حالت سرور مجازی به چندین سرور کوچک تقسیم شده و قابلیت نصب سیستم عامل جدا برروی هریک از سرورها به وجود می آید. از ویژگی های سرور های مجازی می توان به پهنای باند بالا، جلوگیری از ترافیک سنگین حاصل ازدحام کاربران، دسترسی دائمی و قیمت مناسب تر نسبت به سرور های اختصاصی اشاره کرد. در سرورهای مجازی فایل سیستم ما از دیگر مشتریان کاملا جدا است و این عدم دسترسی باعث ایجاد امنیت بیشتر می شود.

GlusterFS

سوالات متداول سرور مجازی یا VPS

بلی تمامی منابع پردازشی، ذخیره سازی و رم به صورت اختصاصی در اختیار مشتریان قرار داده می شود.

بلی برای کار با سرور های مجازی شما نیازمند دانش مدیریت شبکه و یا دواپس هستید اما ابر آراز این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا در صورت درخواست، برای ایشان plesk، cPanel، DirectAdmin و ... را نصب کرده و کاربران بدون دانش فنی نیز بتوانند از سرور های مجازی بهرمند شوند.

دسترسی کاربران به سرور مجازی از طریق اینترنت است. اگر اینترنت یا شبکه سرور مجازی دچار مشکل شود، یا اینکه بخواهید عملیاتی را قبل از بارگذاری سیستم عامل انجام دهید نمی توانید از طریق دسترسی راه دور یا ریموت به سرور متصل شوید. در این جا باید دسترسی به سیستم عامل را به صورت مستقیم داشته باشید.

متخصصین ما با کانفیگ ویژه سرورهای اختصاصی و بهره گیری از تکنولوژی رایانش ابری اقدام به ارائه سرور مجازی ایران و آلمان با نهایت سرعت، امنیت و کیفیت نموده اند. ایران وب با نصب رایگان انواع سیستم عامل های لینوکس یا ویندوز و نصب کنترل پنل های cPanel و یا دایرکت ادمین با لایسنس امکان مدیریت آسان سرور مجازی را برای مشترکین خود فراهم آورده است. قرار است تمرکز شما، فقط بر روی رشد و موفقیت کسب و کارتان باشد و ما با کمال افتخار شما را تا رسيدن به اهدافتان همراهی می نماییم