سرور ابری

سرور ابری سفارشی

شما میتوانید به بینهایت منابع پردازشی و دیسک های ذخیره سازی دسترسی پیدا کرده و از تمامی قابلیت های ابر آراز استفاده کنید.

ساخت سرور یک روزه رایگان

همین حالا سرور ابری سفارشی خود را بسازید

محاسبه قیمت
پیکربندی
قیمت
تعداد 1
حافظه (GB)RAM 1 490 ریال
تعداد (vCore)CPU 1 700 ریال
فضای (GB)Disk 20 4200 ریال
تعداد Ip 1 عدد 0 ریال
آی پی پابلیک 0 0 ریال
مجموع (ریال) 1610 ریال
بازه زمانیسرور مجازی ابری

Pay Per Use

سرور ابری لینوکس

پهنای باند 10 گیگابیت
منابع اختصاصی
فایروال ابری رایگان
آپ تایم 99.998
ترافیک ماهیانه نامحدود
DNS ابری رایگان
سرویس مدیریت رایگان
مانیتورینگ
منابع نامحدود
بک آپ رایگان
پرداخت بر اساس میزان کارکرد
دیسک ذخیره سازی نامحدود

سفارش

Pay Per Use

سرور ابری ویندوز

پهنای باند 10 گیگابیت
منابع اختصاصی
فایروال ابری رایگان
آپ تایم 99.998
ترافیک ماهیانه نامحدود
DNS ابری رایگان
سرویس مدیریت رایگان
مانیتورینگ
منابع نامحدود
بک آپ رایگان
پرداخت بر اساس میزان کارکرد
دیسک ذخیره سازی نامحدود

سفارش

Pay As You Use

سرور ابری هاستینگ

پهنای باند 10 گیگابیت
منابع اختصاصی
فایروال ابری رایگان
آپ تایم 99.998
ترافیک ماهیانه نامحدود
DNS ابری رایگان
سرویس مدیریت رایگان
مانیتورینگ
منابع نامحدود
بک آپ رایگان
پرداخت بر اساس میزان کارکرد
دیسک ذخیره سازی نامحدود

سفارش

رابطه سرور ابری و رایانش ابری چیست؟

سرور مجازی ابری از زیر ساخت رایانش ابری استفاده می کند و در توضیح آن باید گفت: رایانش ابری همان ارائه ی خدمات رایانشی و کامپیوتری است که شامل سرور ها، محل ذخیره سازی (storage) دیتابیس ها، شبکه سازی، نرم افزار، تحلیل ها، گروه های اطلاعاتی در سراسر اینترنت و ابر ها به منظور ارائه ی محصولات، ایده ها و روش های جدید، منابع انعطاف پذیر و ایجاد صرفه ی اقتصادی می شود. هنگام استفاده از سرویس های ابری شما فقط به اندازه مصرفتان هزینه پرداخت می کنید که این در کاهش هزینه های عملیاتی تان کمک بسیاری خواهد کرد. همچنین قادر خواهید بود زیرساخت هایتان را به طور بهتر و موثر تری راه اندازی کنید و به علت دارا بودن قابلیت مقیاس پذیری، بسته به نیاز کسب و کارتان می توانید تغییرات لازم را ایجاد کنید. زیر ساخت ابری نیز از مجموعه ای از سرور ها در نقاط مختلف اینترنت استفاده می کند . در این صورت به جای انجام یک فرایند پیچیده در دستگاهی قدرتمند، می توان این فرایند را در در چندین کامپیوتر و سیستم کوچک تر توزیع کرده و انجام داد. از انواع زیرساخت ابری می توان به سرور فیزیکی، سرور مجازی و ترکیبی از این دو اشاره کرد.

ceph
Swift

ابر (Cloud) چیست؟

چرا می گوییم سرور های مجازی بهتر هستند؟ اگر شما قصد راه اندازی وب سایت خود را دارید، مهم ترین مرحله خرید هاست است اما ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام یک از انواع خدمات از هر لحاظ قیمت، کیفیت، سرعت و... برای سایت شما مناسب ترین گزینه است. تجربه نشان داده است که معمولا افراد ابتدا به دلیل ارزان وساده بودن، هاست اشتراکی تهیه و پس از گذشت مدتی با رشد و افزایش بازدید های سایت به فکر افزایش منابع سایت خود می افتند که در این صورت استفاده از سرور های مجازیابر به مجموعه ای از کامپیوتر ها که به عنوان یک سیستم واحد فعالیت می کنند، اطلاق می گردد. ابرها برای ارائه ی یک یا چند سرویس از راه دور طراحی شده اند. این سرویس ها شامل استفاده از نرم افزار ها، ذخیره اطلاعات و ... می باشد. ابرها امنیت سرویس شمارا تامین کرده و دیگر نیازی به نگرانی در مورد بروز هرگونه اتفاق ناگهانی و مشکلی مانند مشکلات مربوط به بروز رسانی، سیستم عامل و... در سیستم تان نیست. در واقع با تقسیم فرایند بین چند دستگاه، عملکرد سیستمی بهبود یافته و قدرت و ثبات بیشتری خواهد داشت. همچنین سیستم های ابری از پیش تنظیم شده اند و نیاز به پیکر بندی ندارند.

تعریف سرور ابری

سرور ابری زیر ساخت فیزیکی یا مجازی قدرتمندی است که فرایند ذخیره سازی اپلیکیشن ها و اطلاعات را انجام می دهد و بخشی اشتراکی از سرور می یاشد که برای استفاده مشتریان در فضای مجازی اختصاص داده می شود؛کنترل آن نیز توسط ارائه دهنده سرویس یا شخص دیگری انجام می پذیرد.

GlusterFS
EMC
ویژگی و مزایای سرور ابری

✔ سرور ابری بهترین و بهینه ترین حالت برای استفاده از تعداد سرور های زیاد،‌اتصال آنها به یکدیگر و ایجاد کلاستر ابری است. این به این معنی است که شما فقط و فقط بر اساس میزان مصرف تان هزینه می کنید، نه بر اساس ساعت استفاده یا به صورت ماهانه. در واقع شما سخت افزار و سرور را با کسب و کارهای دیگر به صورت اشتراکی استفاده می کنید اما پرداخت هزینه فقط براساس فضای ذخیره مصرفی، رایانش ابری و تراکنش هایی که سایت شما دارد می باشد. با این ویژگی در هزینه ها صرفه جویی شده و امکان نگه داری و گسترش زیرساخت ها میسر خواهد شد. امنیت سرور ابری آراز با فایروال منحصر بفرد می باشد.
✔ ازطریق ویژگی انعطاف پذیری می توانید هر زمان به هر مقیاس از فضای ذخیره سازی و رایانش ابری که نیاز دارید، آن را افزایش داده، در مواقع دیگر برای صرفه جویی بیشتر، آن را کاهش دهید و بر اساس نیازتان، خصوصیات و مشخصه های سرور را تغییر دهید.
✔ یکی دیگر از مزایا و ویژگی های اینگونه سرور ها جلوگیری از ترافیک سنگین حاصل از ازدحام کاربران می باشد. کارکرد سرور ابری به اینگونه است که به طور اتوماتیک دسترسی به سرور میسر شده واین قابلیت را دارد که ماشین روی سرور دیگری بالا بیاید.
✔ قابلیت دسترسی دائمی و بالا، به اصطلاح Redundant که می توان گفت اصلی ترین شاخصه ی سرور ابری است که همواره محبوب صاحبان وب بوده است. شاید برخی تصور کنند اگر سرویس های دیگری که در سرور ابری قرار میگیرند سنگین باشند، از کیفیت و سرعت سرویس آنها نیز کاسته خواهد شد؛ اما برخلاف این تصور همانطور که پیش تر به آن اشاره شد در ابر ها وظایف تمامی منابع و سرورها بین آنها تقسیم شده و چنین مشکلی پیش نخواهد آمد.
✔ از دیگر ویژگی های این سرور سهل و آسان بودن تهیه و استفاده از آن می باشد، چرا که کنترل آن می تواند از راه دور انجام شود و نیاز به داشتن نرم افزار و سخت افزار های اضافی دیگر نیست.
✔ قابلیت عملکرد خودکار
✔ با داشتن سرور ابری نه تنها در هزینه های مالی صرفه جویی کرده اید، بلکه زمان را نیز ذخیره کرده اید.

سوالات متداول سرور ابری

می توان منابع سرور های ابری را به راحتی تغییر داد یا مقیاس کرد، به میزان دلخواه Ram,disk,CPU به سرور اضافه و یا کم کرد و فقط هزینه ی آنچه که مصرف شده را پرداخت نمود.

مانند کامپیوترهای شخصی ، سروری که وظیفه میزبانی وب سایت ها را دارد ، دارای چندین CPU است. وظیفه سی پی یو پردازش اطلاعات است. هر چه ظرفیت سی پی یو بیشتر باشد ، میتواند اطلاعات بیشتری را سریعتر پردازش کند و در نتیجه تاثیرات منفی کمتری بر روی وب سایت ها خواهد داشت.

نوعی از حافظه برای ذخیره‌سازی داده‌هاست که اجازه می‌دهد فایل‌ها بدون اهمیت در تقدم ، در مدت زمانی کوتاه نوشته و خوانده شوند زمانیکه در وب سایت چندین فرآیند همزمان مانند اسکریپت اجرا میشود ، از رم استفاده میشود.هرچه تعداد این فرآیندها بیشتر باشد، میزان رم بیشتری مورد نیاز است