ارز دیجیتالهمه

cold storage چیست و چه کاربردی دارد؟

cold storage چیست ؟ استفاده از این کیف پول چه مزایایی را برای شما به همراه دارد؟ cold storage یک کیف پول آفلاین است که برای ذخیره بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از cold storage، کیف پول دیجیتال بر روی پلتفرمی که به اینترنت متصل نیست ذخیره می‌شود؛ در نتیجه کیف پول را از دسترسی غیرمجاز، هک سایبری و سایر آسیب پذیری‌هایی که سیستم متصل به اینترنت مستعد ابتلا به آن است، محافظت می‌کند.

اکثر کیف‌پول‌های ارزهای دیجیتال، دیجیتالی هستند، اما هکرها گاهی اوقات می‌توانند علیرغم اقدامات امنیتی طراحی‌شده برای جلوگیری از سرقت، به این ابزارهای ذخیره‌سازی دسترسی پیدا کنند. cold storage روشی برای نگهداری آفلاین توکن های ارزهای دیجیتال است. هدف سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال با استفاده از ذخیره سازی سرد، جلوگیری از دسترسی هکرها به دارایی های آنها از طریق روش های سنتی است.

علاوه بر استفاده از کیف پول های مختلف، که می‌تواند شما را بابت سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال مطمئن سازد، استفاده از یک سرور مجازی مناسب است. شما با خرید سرور مجازی بایننس یا سرور ترید با IP ثابت دیگر تحت تاثیر تحریم‌های مختلف این بازارها قرار نخواهید گرفت. به عبارتی دیگر، یک vps جهت خریدوفروش ارز دیجیتال مانند بیت کوین در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اگر قصد خرید سرور مجازی مخصوص ترید را دارید به وب سایت ابرآراز مراجعه و از خدمات و امتیازات ویژه‌ی ما بهره‌مند شوید.

منظور از cold storage چیست ؟

زمانی که یک حساب چک، پس‌انداز یا کارت اعتباری در یک بانک سنتی به خطر بیفتد، بانک می‌تواند پول گم شده یا دزدیده شده را به صاحب حساب بازپرداخت کند. درمقابل، اگر حساب یا کیف پول رمزنگاری شما به خطر بیفتد و بیت کوین شما به سرقت برود، مالک نمی‌تواند سکه‌های خود را بازیابی کند. دلیل این امر این است که اکثر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز بوده و از حمایت بانک مرکزی یا دولت برخوردار نیستند. از این رو، نیاز به یک وسیله ذخیره سازی امن و مطمئن برای بیت کوین‌ها و آلت کوین‌ها وجود دارد.

منظور از cold storage چیست

کلیدهای عمومی و خصوصی در کیف پول بیت کوبن چیست؟

در این قسمت می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که منظور از کلیدهای عمومی و خصوصی در cold storage چیست ؟ کیف پول بیت کوین با کلیدهای عمومی و خصوصی صاحب بیت کوین مرتبط است. کلید خصوصی که به هر کاربر بیت کوین داده می‌شود یک رشته منحصر به فرد از کاراکترهای الفبایی است که برای دسترسی به بیت کوین کاربر برای اهداف خرج کردن لازم است. کلید عمومی شبیه نام حساب است و به شناسایی مقصد سکه هایی که به کیف پول ارسال می شوند کمک می کند.

دو نفر که با بیت کوین تراکنش انجام می‌دهند که یکی فروشنده و دیگری خریدار است، باید کلیدهای عمومی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا تراکنش کامل شود. خریدار کالا یا خدمات تعداد مورد نیاز بیت کوین را به عنوان پرداخت به آدرس افشا شده فروشنده ارسال می‌کند و بلاک چین اعتبار تراکنش را تأیید می‌کند و عنوان می‌کند که خریدار یا فرستنده واقعاً آن وجوه را برای ارسال دارد.

هنگامی که پرداخت به آدرس تحویل داده شد، فروشنده یا گیرنده فقط می‌توانند از طریق کلید خصوصی خود به وجوه دسترسی داشته باشند. بنابراین، حفظ امنیت کلیدهای خصوصی ضروری است زیرا در صورت سرقت، بیت کوین یا آلت کوین، کاربر می‌تواند بدون مجوز، به آن دسترسی داشته باشد.

کلیدهای عمومی و خصوصی در کیف پول بیت کوبن چیست

دزدی از کیف پول‌های ارز دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

کلیدهای خصوصی ذخیره شده در کیف پول متصل به اینترنت در برابر سرقت مبتنی بر شبکه آسیب‌پذیر هستند. این کیف پول ها به کیف پول داغ معروف هستند. با یک کیف پول داغ، تمام عملکردهای مورد نیاز برای تکمیل تراکنش از یک دستگاه آنلاین انجام می‌شود. کیف پول ، کلیدهای خصوصی را تولید و ذخیره کرده و پس از آن، تراکنش امضا شده را به شبکه پخش می‌کند. مشکل این است که هنگامی که تراکنش‌های امضا شده به صورت آنلاین پخش می‌شوند، مهاجمی که در شبکه‌ها می خزد ممکن است به کلید خصوصی که برای امضای تراکنش استفاده شده است، دسترسی پیدا کند.

نحوه‌ی مقابله با دزدی با استفاده از cold storage چیست ؟

cold storage این مشکل را با امضای تراکنش با کلیدهای خصوصی در یک محیط آفلاین حل می‌کند. هر تراکنشی که به صورت آنلاین آغاز می‌شود به طور موقت به یک کیف پول آفلاین که روی دستگاهی مانند USB، CD، هارد دیسک، کاغذ یا رایانه آفلاین نگهداری می‌شود، منتقل شده و سپس قبل از انتقال به شبکه آنلاین به صورت دیجیتالی امضا می‌شود.

از آنجایی که کلید خصوصی در طول فرآیند امضا با سروری که به صورت آنلاین متصل است تماس پیدا نمی‌کند، حتی اگر یک هکر آنلاین با تراکنش مواجه شود، نمی‌تواند به کلید خصوصی استفاده شده برای آن دسترسی داشته باشد. در ازای این امنیت بیشتر، فرآیند انتقال به و از یک دستگاه cold storage تا حدودی سنگین‌تر از فرآیند یک کیف پول داغ است.

نحوه‌ی مقابله با دزدی با استفاده از cold storage چیست

اشکال مختلف cold storage چیست ؟

ابتدایی‌ترین شکل cold storage ، کیف پول کاغذی است. کیف پول کاغذی به سادگی سندی است که کلیدهای عمومی و خصوصی روی آن نوشته شده است. این سند از ابزار کیف پول کاغذی بیت کوین به صورت آنلاین با یک چاپگر آفلاین چاپ می‌شود. کیف پول یا سند کاغذی معمولاً یک کد QR روی آن تعبیه شده است تا بتوان آن را به راحتی اسکن کرد و برای انجام تراکنش امضا کرد. اشکال این رسانه این است که اگر مقاله گم شود، ناخوانا شود یا از بین برود، کاربر هرگز نمی‌تواند به آدرس خود در جایی که وجوهش است دسترسی داشته باشد.

شکل دیگری از ذخیره سازی سرد، کیف پول سخت افزاری است که از یک دستگاه آفلاین یا کارت هوشمند برای تولید کلیدهای خصوصی آفلاین استفاده می کند. کیف پول Ledger USB نمونه ای از کیف پول سخت افزاری است که از یک کارت هوشمند برای ایمن کردن کلیدهای خصوصی استفاده می کند. ظاهر و عملکرد دستگاه مانند USB است و برای ذخیره آفلاین کلیدهای خصوصی به رایانه و برنامه مبتنی بر Chrome نیاز است. مانند یک کیف پول کاغذی، ذخیره این دستگاه USB و کارت هوشمند در مکانی امن ضروری است، زیرا هر گونه آسیب یا از دست دادن می تواند دسترسی به بیت کوین های کاربر را قطع کند. دو کیف پول سخت افزاری محبوب دیگر عبارتند از TREZOR و KeepKey.

اشکال مختلف cold storage چیست

مزایای کیف پول آفلاین نسبت به کیف پول آنلاین چیست؟

امیدواریم که تا به اینجا به پاسخ سوال خود یعنی cold storage چیست و چه کاربردی دارد پاسخ داده باشیم. در این قسمت می‌خواهیم با هم بررسی که اساسا کیف پول آفلاین چه تفاوتی با کیف پول آنلاین دارد؛ با ما همراه باشید. 

کاربرانی که به دنبال گزینه‌های ذخیره‌سازی سرد هستند، می‌توانند کیف پول‌های نرم‌افزاری آفلاین را نیز انتخاب کنند، که کاملاً شبیه کیف‌پول‌های سخت‌افزاری هستند، اما برای کاربران فنی کمتر فرآیند پیچیده‌تری هستند. یک کیف پول نرم افزاری آفلاین یک کیف پول را به دو پلتفرم قابل دسترسی تقسیم می کند – یک کیف پول آفلاین که حاوی کلیدهای خصوصی است و یک کیف پول آنلاین که کلیدهای عمومی را ذخیره می کند. کیف پول آنلاین تراکنش‌های بدون امضای جدیدی را ایجاد می‌کند و آدرس کاربر را برای گیرنده یا فرستنده آن طرف تراکنش ارسال می‌کند.

تراکنش بدون امضا چگونه کار می‌کند؟

تراکنش بدون امضا به کیف پول آفلاین منتقل می شود و با کلید خصوصی امضا می شود. سپس تراکنش امضا شده به کیف پول آنلاین که آن را به شبکه پخش می کند، بازگردانده می شود. از آنجایی که کیف پول آفلاین هرگز به اینترنت متصل نمی شود، کلیدهای خصوصی ذخیره شده آن امن می مانند. Electrum و Armory اغلب به عنوان بهترین کیف پول های نرم افزاری آفلاین در اقتصاد رمزنگاری شده ذکر می شوند.

یکی از جمله رمز ارزهای مهم که در این روزها با استقبال زیادی از سمت سرمایه‌گذاران روبه‌رو شده است، ارز تتر است. ارز تتر می‌تواند از هر صرافی به صرافی دیگری منتقل شود. اهمیت بالای این ارز و نحوه‌ی تدیل آن به دیگر ارزها سبب شد تا ما در مقاله‌ای دیگر به تفصیل در مورد انتقال تتر صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه‌ی مقاله‌ی انتقال تتر چگونه انجام می‌شود از مطالب مفید و ارزشمند این مقاله استفاده نمایید.

امیدواریم که این مقاله، توانسته باشیم که به این سوال پاسخ دهیم که cold storage چیست و استفاده از این کیف پول آفلاین چه مزایایی به همراه دارد. برای ما بسیار ارزشمند خواهد بود اگر نظرات شما راجع به این مقاله را در قسمت کامنت بخوانیم. همچنین ما در پیج اینستاگرام خود پیرامون جدیدترین اخبار حوزه‌ی تکنولوژی و فناوری صحبت می‌کنیم. خوشحال می‌شویم اگر به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا