همه

فایروال سوفوس چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای امروزی، هرروزه به تعداد حمله‌ها و دستبردهای سایبری اضافه می‌شود. در چنین حالتی، ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف مجبورند از سیستم‌های مختلف برای افزایش امنیت اطلاعات و داده‌های خود استفاده کنند. یکی از معضلاتی که سازمانها برای حفظ امنیت با آن مواجهه‌اند این است که آیا سیستم دفاعی که انتخاب کرده‌اند می‌تواند در مقابل حملات جدید و متفاوت نیز عملکرد مناسبی داشته باشد یا خیر؟! در این مرحله و دقیقا برای رفع همین نیاز است که نام فایروال سوفوس بسیار شنیده می‌شود. اگر شما هم قصد دارید امنیت سازمان خود را به مرحله‌ی جدیدتری وارد کنید پیشنهاد می‌کنیم با دنبال کردن مطالب این مقاله ضمن دریافت پاسخ مناسب درمورد اینکه فایروال سوفوس چیست به شما در مورد ویژگی‌های مهم این فایروال نیز توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

ابرآراز مفتخر است که همراه با سرویس های متنوع و مختلف خود فایروال رایگانی را نیز ارائه دهد. در همین راستا برای شما بسیار به صرفه‌تر خواهد بود که تنها هزینه‌ی هاستینگ خود را بپردازید و دیگر نگرانی بایت امنیت داده‌‌ها و اطلاعات خود نخواهید داشت. پس اگر قصد تهیه میزبانی وب ابری پرسرعت را دارید،‌ به وب سایت ما مراجعه نمایید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • فایروال چیست ؟
  • فایروال سوفوس چیست ؟
  • مزیت استفاده از فایروال سوفوس چیست ؟
  • ویژگی‌های مهم فایروال Sophos چیست ؟

فایروال چیست ؟

پیش از اینکه به سراغ موضوع اصلی مقاله برویم و به این سوال پاسخ دهیم که فایروال سوفوس چیست و چه ویژگی‌هایی دارد بیایید با هم در مورد پیش‌نیازهای آن بیشتر صحبت کنیم و به این سوال پاسخ دهیم که فایروال چیست و چه وظیفه‌ای دارد. فایروال سیستمی است که به منظور ایجاد امنیت در شبکه‌های کامپیوتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. وظیفه‌ی فایروال این است که درخواست‌ها و پاسخ‌ها و به طور کلی ترافیک ورودی و خروجی سیستم را چک کرده و آنها را بررسی، مدیریت، فیلتر و در صورت لزوم مسدود کند. لازم به ذکر است که تمامی این کارها و وضایف، بر‌اساس قوانین و دستورالعمل هایی که کاربر admin (ریشه) وضع می‌کند، انجام می‌گیرد.

فایروال وظایفی که در قسمت بالا عنوان کردیم را به این منظور اجرا می‌کند که از ارسال و دریافت اطلاعات ناخواسته و نامعلوم و برقراری ارتباط غیر ضروری با شبکه جلوگیری کرده و آن را به حداقل برساند. علاوه برآن، به طور کامل از تمامی ارتباطاتی که از نظر مدیر سیستم خطرناک به نظر می‌رسد جلوگیری می‌کند.

توضیحاتی که عنوان کردیم تنها بخش کوچکی از توضیحاتی است که می‌توان در مورد فایروال ارائه داد. اما از آنجایی که صحبت بیشتر در مورد فایروال، کاری که انجام می‌دهد و ویژگی‌ها و انواع آن در این مقاله نمی‌گنجد، پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به وبلاگ ابرآراز و مطالعه‌ی مقاله‌ی فایروال چیست در مورد این روش امنیتی سیستم‌ها اطلاعات بیشتر و جامع‌تری به دست آورید.

فایروال چیست

فایروال سوفوس چیست ؟

در پاسخ به این سوال که فایروال Sophos چیست باید عنوان کنیم که در حال حاضر این فایروال یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین فایروال‌های موجود در بازار است. همانطور که در قسمت‌های بالایی توضیح دادیم، امروزه شرکت‌ها ناگریزند که از روش‌های امنیتی متفاوتی برای ارتقای کسب‌وکار خود استفاده کنند.

امروزه فایروال های متفاوتی برای ازتقای امنیت سیستم‌ها وجود دارند، اما بهترین و پرکاربردترین آنها فایروالی است که بتواند هوشمندتر عمل کرده و نسبت به خطرات جدید و متفاوت نیز عملکرد مناسبی داشته باشد. یکی از شرکت‌های مطرح در این زمینه شرکت سوفوس است که در سراسر جهان، با نام امنیت سایبری و دفاع هوشمند از شبکه شناخته می‌شود.

مزیت استفاده از فایروال سوفوس چیست ؟

فایروال سوفوس Sophos در حوزه‌های امنیتی متفاوتی مانند امنیت در سرور، موبایل، رمزگذاری، ارتباطات بی سیم، ایمیل، وب و نقاط انتهای شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین مزیت های فایروال سوفوس پیشتیبانی این دسته از فایروال ها از رایانش ابری است. در حال حاضر، نسخه‌های فراوانی از فایروال سوفوس در بازار وجود دارند که یکی از تازه‌ترین‌های آنها سری XG سوفوس است.

مزیت استفاده از فایروال سوفوس چیست

مهم‌ترین ویژگی‌های فایروال سوفوس چیست ؟

همانطور که در سطور بالایی توضیح دادیم، فایروال های سوفوس Sophos در حوزه‌های متنوع حفاظت اطلاعات به کار گرفته می‌شود که در ادامه به مهم‌ترین آنها پاسخ می‌دهیم.

حفاظت از پست های الکترونیکی (Email Protection):

با استفاده از فایروال سوفوس در قسمت ایمیل‌ها، تبادلات پست الکترونیک سازمان مورد نظارت قرار می‌گیرد و از حمله و Attack جلوگیری می‌شود.

حفاظت در برابر وب (Web Protection):

دنیای وب امروزی، سرشار از فرصت‌های متنوع برای ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف است که در کنار این مزیت می‌تواند از نظر امنیتی نیز برای این سازمان‌ها مشکل ایجاد نماید. استفاده از فایروال سوفوس Sophos با نظارت بر تبادلات اینترنتی بین کاربران و این فضا به شرکت‌ها و سازمان‌ها امکان می‌دهد تا در دنیای اینترنت به صورت امن و سالم به تعامل بپردازند.

حفاظت در برابر وب افزارهای مخرب (Web Protection):

منظور از حفاظت در برابر وب افزارهای مخرب توسط فایروال سوفوس چیست ؟ در دنیای وب انواع وب افزارهای مخربی وجود دارند که می‌توانند امنیت داده‌ها و تبادلات اطلاعاتی را به خطر بیندازند. فایروال های سوفوس Sophos با ترکیب شیوه‌ها و فناوری‌های جدید مانند تحلیل رفتار، Live Protection، Farming Protection به محدود کردن و از کار انداختن تهدیدات مختلف دنیای وب اقدام می‌کنند.

درحال حاضر و با استفاده از Sophos ، تمام تدابیر امنیتی پیش از هر گونه اتصال و ارتباط اعمال می‌شود تا امنیت داده‌ها در بالاترین حدممکن حفظ شوند.

حفاظت در برابر وب افزارهای مخرب

احراز هویت (Authentication)

شاید بیشترین تهدید برای یک شبکه، ورود و دسترسی افراد غیرسازمانی و دسترسی و ایجاد تغییر در منابع اطلاعاتی و خطوط ارتباطی است. حفاظت در برابر ورود غیرمرتبط از جمله فعالیت‌هایی است که فایروال سوفوس Sophos به خوبی انجام می‌دهد.

حفاظت از نقاط ارتباطی (End point Protection)

متصل بودن هر ابزار جدید به شبکه می تواند یک تهدید به حساب آید. بسیاری از حافظه‌ها، ابزارهای الکترونیکی و یا وسایل ارتباطی می‌توانند حامل بدافزار، ویروس و دیگر تهدیدات امنیتی باشند. فایروال های سوفوس به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند شبکه را در برابر این دسته از حملات محافظت کنند.

ایجاد سرور حساب گمنام (VPN Server)

دسترسی به برخی از حساب‌های کاربری و یا سایت‌ها در فضای وب نیازمند ناشناخته‌ماندن است. مخصوصا در زمانی که تبادلات اطلاعاتی محرمانه مانند تبادلات حساب‌های مالی در حال انجام هستند. به همین دلیل فایروال سوفوس طوری طراحی شده است که امکان ایجاد حساب‌های VPN و رمزنگاری شده را به کاربران خود بدهد، با این فایروال تبادلات امن و گمنام ایجاد می‌شود که اطلاعات تبادل شده را از گزند هکر ها و افراد غیرمسئول مصون می‌دارد.

حفاظت از ورود به برخی از سایت‌ها (Web Filtering)

برخی از سایت هایی که با عنوان‌های شبکه قانونی و موجه در اینترنت فعالیت می‌کنند، می‌توانند باعث ایجاد شبهه و فریب کاربران شوند. بسیاری از این سایت‌ها هم با سرقت اطلاعات کاربران یک تهدید محسوب می شوند. جلوگیری از ورود ناخواسته کاربران به دسته‌ای از سایت‌ها نیز از جمله وظایف امنیتی فایروال سوفوس قلمداد می‌شود.

امیدواریم که در این مقاله به طور کامل در مورد اینکه فایروال سوفوس چیست و چه ویژگی‌هایی دارد به درستی توضیح داده باشیم. اما اگر در این خصوص به مشکلی برخوردید، تیم پشتیبانی ابر آراز در خدمت شما عزیزان خواهد بود تا به سوالات احتمالی شما پاسخ بدهد. علاه بر آن ما در پیج اینستاگرامی خود، پیرامون جدیدترین و تازه‌ترین اخبار حوزه‌ی تکنولوژی و فناوری صحبت خواهیم کرد. ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا